Son Dakika
30 Nisan 2017 Pazar

Telefon değiştirme sıklığı artıyor

28 Mayıs 2016 Cumartesi, 23:43
turkiyede-cep-telefonu-degistirme-sikligi-ne-h1463430041-8ff4ac

Telefon değiştirme sıklığı artıyor

Sanal çevrimiçi değerlendirme ve araştırma firması DORinsight tarafından Türkiye’ deki akıllı telefon alma sıklığı ile ilgili bir teknoloji araştırması yapıldı ve sonuç olarak Türk insanının tam 2.5 yılda bir akıllı telefonunu değiştirdiği ortaya çıktı.

Geniş kapsamlı araştırmanın çarpıcı sonuçları

7 ve 15 Nisan günleri aralığında internet ortamı aracılığıyla ve 9 bin 519 katılımcı ile tamamlanan teknolojik araştırmada, telefonu ne sıklıkla kullandıkları, alırken hangi marka ve özelliklere baktıkları ve ayırdıkları bütçe de sorgulandı. Telefon değiştirmeyenlerin oranı yalnızca %4 olurken, yalnızca telefon değil birçok teknolojik cihazın sıkça değiştirildiği de ortaya kondu.

Her yıl değiştirenler var

Akıllı telefonların ortalama olarak 2 buçuk senede bir değiştirilmesi daha sık değiştirenler de olduğu gerçeğini ortaya koydu. Değerlendirmeye alının bireylerin her iki yılda bir akıllı telefonunu değiştirenleri %39 oranında iken. Bunlar haricindeki bireylerin % 44 oranındakileri telefonunu minimum 3 yıl kullandığını belirtti. Ancak çarpıcı sonuç ise her yıl telefonunu değiştiren insan oranının %11 olması oldu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir