Son Dakika
30 Nisan 2017 Pazar

MECLİS, MAYIS AYI İKİNCİ BİRLEŞİMİNİ YAPTI

17 Mayıs 2016 Salı, 00:12
ssssss

ŞEHİTLERİN İSİMLERİ KÖPRÜ VE TÜNELLERDE YAŞATILACAK

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi, Mayıs ayı ikinci birleşimini gerçekleştirdi.

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Çoruh’un başkanlık ettiği toplantıda 2015 Yılı Bütçe Kesin Hesabı oy çokluğuyla kabul edilirken, şehitlerin isimlerinin köprü, tünel, üst geçit vb. alanlarda yaşatılması kararı alındı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Merkez Yerleşkesi Meclis Salonu’nda düzenlenen toplantıya Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu, Meclis Üyeleri, İlçe Belediye Başkanları, Genel Sekreter Yardımcıları ve Şube Müdürleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Vekili Ahmet Çoruh, hafta sonu düzenlenen terör operasyonlarında hayatını kaybeden şehitleri rahmetle anarak, bir daha böyle acıların yaşanmamasını temenni etti.

ORDULU ŞEHİTLERİN İSİMLERİ YAŞATILACAK

Büyükşehir Belediye Meclisi, Ordulu şehitlerin isimlerinin köprü, tünel ve üst geçitlerde yaşatılmasına ilişkin raporu oy birliği ile onayladı. Ordu İl Emniyet Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve askerlik şubesinden alınacak bilgiler doğrultusunda şehitlerin isimleri, belirlenecek bu alanlarda yaşatılacak.

Toplantıda Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilen Ordu Büyükşehir Belediyesi 2015 Yılı Bütçe Kesin Hesabı oy çokluğu ile kabul edilirken, Ünye Şehirlerarası Otobüs Terminalinde bulunan 86 araçlık otoparkın işletmesinin ORBEL A.Ş. ye devrine karar verildi.

Büyükşehir Belediye Meclisi, bir sonraki toplantısını ise 14 Haziran Salı günü saat 14.00’te yapacak.