Son Dakika
30 Nisan 2017 Pazar

Kılıçdaroğlu: İhsanoğlu’nu AKP aday gösterseydi…

10 Temmuz 2014 Perşembe, 00:35
kilicdaroglu-ihsanoglunu-akp-aday-gosterseydi-53bdb58e888d3

ANKARA (DHA) – Kılıçdaroğlu’nun konuşmasının satırbaşları şöyle:
“İşe şöyle başladık, biz bir siyasi partiye genel başkan veya başbakan seçmeyeceğiz. Toplumun her kesimini kucaklayan bir cumhurbaşkanı olmalı. Toplumun hiçbir kesimini rahatsız etmemeli, Doğu ve Batı’da saygı duyulmalı diye düşündük. Hatta ben cumhurbaşkanı özelliklerini anlatırken, bir arkadaşı Ekmel Bey’e ‘seni tarif ediyor’ demiş. Bunu bana daha sonra Ekmel Bey anlattı. Öneri gelince parti içi ve dışından arkadaşlara sordurdum. Ak Parti İhsanoğlu’nu aday yapmazdı; çünkü geçmişi temiz bir kişi. İhsanoğlu’nu AK Parti aday gösterseydi, biz destek verirdik. İhsanoğlu ismini Bahçeli ile konuştuk; İhsanoğlu ile konuşuldu, sonunda karar verildi.”

“YALAN SÖYLEYEN BİRİNE NEDEN OY VEREYİM DİYE DÜŞÜNMELİ”

Kılıçdaroğlu, “AKP’ye oy veren vatandaşlarımdan da aynı şeyi isterim. Allah size akıl vermiş, sorgulama yetkisi, yeteneği vermiş. Oturacaksınız liderleri kendi aklınızdan tartacaksınız. Bana yalan söyleyen birisine niye oy vereceğim diye düşünmeli” diye konuştu.

“ERDOĞAN ‘SİVAS’IN ÖTESİNE GEÇEMİYORSUNUZ’ SÖZÜNDE BELKİ HAKLIYDI”

3-4 yıl içinde partide çok önemli değişiklikler yaptıklarını belirten Kılıçdaroğlu, “Bizim ne eksiğimiz var? Eksikliğimiz yok mu elbette var. Erdoğan söylerdi ‘Sivas’ın ötesine geçemiyorsunuz diye bir dönem’ bel ki haklıydı bu eleştiride. Ama şimdi geçiyoruz. O geçemiyor. Oy alamıyoruz neden? Yıllardır oy alamadığınız bir kitleden bir anda oy alamazsınız bunun bir süreci var. Önce samimi olduğunuzun testini yapacaktır. Oy vermedi diye gitmemezlik yapmayacağız. 3-4 yıl içinde partide çok önemli değişiklikler yaptık. Hatadan ders çıkarmak gibi bir alışkanlığımız var”ifadelerini kullandı.

“ESKİ HASTALIKLARDAN PARTİYİ KESİNLİKLE KURTARACAĞIM”

Kılıçdaroğlu, “Eski hastalıklardan, anlayışlardanpartiyi kesinlikle kurtaracağım. Ben varsam parti yok. Bunlar olmaz. Parti bir tüzel kişiliktir. Hepimiz üyesiyiz” dedi.

“ERDOĞAN HAKKINDA FEZLEKE DÜZENLEYECEK YÜREKLİ NAMUSLU BİR SAVCI BEKLİYORUM”

17 Aralık sürecine değinen Kılıçdaroğlu, “Belge, delil vardı. Yeri zamanı geldiğinde doğruları savunduk. Şimdi ben yürekli ve namuslu bir savcı bekliyorum. Erdoğan hakkında da fezleke düzenlemesi lazım. ‘Oğlum paraları sıfırla demek’ kolay değil. 17 Aralık günü yapılan tespitler. Mahkemenin dinleme kararının süresi nedir onu bilmiyoruz. Devam veya kesilmiş olabilir. Erdoğan orda bir şey yaptı. TİB kayıtlarının 17 Aralık’tan sonraki bölümlerinin tümüyle silinmesiniistedi. Niye korkuyor? O konuşmalar yapılmışsa ve suç unsuraysa yasadışı yapılıp yapılmaması hiç önemli değil” diye konuştu.

“DİYELİM SİZ KOMŞUNUZU GÖZETLİYORSUNUZ FİLME ALIYORSUNUZ”

Kılıçdaroğlu, “Örneğin diyelim siz,komşunuzu gözetliyorsunuz. Filme alıyorsunuz. Komşunuz cinayet işledi. Siz onu delil saymayacak mısınız? Olay bu kadar vahimdir” dedi.

, Kılıçdaroğlu: İhsanoğlu’nu AKP aday gösterseydi… www.gundemebak.net

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir