Son Dakika
30 Nisan 2017 Pazar

Akyaka’ da engelsiz plajlar

788 görüntüleme, 15 Mayıs 2016 Pazar

Muğla’ nın Ula ilçesine bağlı olan Akyaka’ da güzelliği ile bilinen doğadan engelli bireylerin de faydalanması için engelsiz sahil planlaması oluşturuldu. Engelliler için özel duya girme platformları, şezlong ve soyunma kabinleri oluşturulan plaj büyük takdir topladı.

Herkes faydalanabilecek

Plajın ücretsiz olması sayesinde herkesin plajdan rahatça faydalanması hedefleniyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Hacı Koç, açılış kurdelesini kestiği plaj hakkında ‘engelli vatandaşların denize girmelerin sağlayacak olan proje şeklinde bahsetti. Engelli bireyleri hayatın her alanında görmek istediğini vurgulayan Koç, Haziran ayı içerisinde projenin Milas, Bodrum ve Ula’da 4 farklı alanda daha gerçekleştirileceği müjdesini verdi.

Herkes memnun

Yalnızca engelli bireyler değil, tüm halk tarafından takdirle karşılanan proje için duyduğu memnuniyet ve sevinci dile getiren Muğla Engelliler Derneği başkanı Emine Çakıroğlu, Muğla’nın bir turizm şehri olduğunu, engelli bireyler için denize girmenin ne kadar zor olduğunu ve plaja talebin yüksek olduğu yerlerde böyle çalışmaların yapılmasını gerektiğini, bu amaçla da gerekli başvuruların yapılmakta olduğunu belirtti.

Toplam 2 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir