Son Dakika
30 Nisan 2017 Pazar

AKK Kalkacak Mı?

777 görüntüleme, 17 Eylül 2016 Cumartesi

Adil Kullanım Kotası veya diğer bilinen adı ile Adil Kullanım Noktası. Ülkemizde en adil olmayan uygulamalardan biri olarak geçerliliğini sürdürmektedir. Özellikle günümüz dünyasının teknoloji sıralamasında Türkiye internet ortalaması ile Filistin’in bile gerisinde kalmıştır. Bu nedenle ülkemizde internetin iyi durumda olduğunu söyleyenler kendini kandırmaktadır desek yeridir.

Adil Kullanım Kotası ile ilgili BTK düzenlemeler yapmaktadır. Şu anda ise BTK bir tasarı sundu ve halkın kullanımına açtı. Bu tasarının genel olarak verdiği fikir şu yöndeydi. AKK sonrası hız 4,5 Mbps olacak, 02:00 ile 08:00 arası AKK uygulanmayan paketler ortaya çıkacak, AKK içeren paketlerin sınırsız olarak belirtilmesi yasaklanacak, 2019 yılında AKK’nin kaldırılması görüşülecek(büyük bir ihtimalle kalkmayacak).

AKK Kalkacak Mı?

AKK Kalkacak Mı?

Günümüz dünyası teknolojisinde 4,5 Mbps gibi bir hız kalmadı desek yeridir. Bulgaristan, Polonya gibi ülkeler bile cüzi rakamlar ile çok ucuza 100Mbps AKK vs olmayan hızlara ulaşa ulaşabiliyor iken Türkiye gibi bir ülkenin bu gibi rakamlarda kalması içler acısıdır. Bir çok kullanıcı AKK’nin hiçte adil olmadığı kanısına varmıştır ve şu anda bir çok insan bu şartların düzeltilmesi ve AKK’nin kalkması için uğraşıyor.

ucretler

Verilen şartlar her ne kadar kötü olsa da bir değişiklik yapılması en azından halkın da biraz gücünün olduğunu gösteriyor.

Toplam 2 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir